Hitit Antrepo Hakkında

HAKKIMIZDA 


Hitit Trans 1998 yılında Ankara’da kurulan uluslararası lojistik firmasıdır. Hitit Trans, kuruluşundan bu yana geçen 20 yıl içerisinde faaliyetlerini İstanbul, İzmir, Mersin ve Adana başta olmak üzereTürkiye’nin belli başlı tüm şehirlerine yaymış ve lojistik organizasyonlarını gerekli eğitimlerden geçen uzman ekibiyle, hizmet kalitesinin sınırlandırılamaz bir müşteri hakkı olduğunu benimseyerek müşterilerine en iyiyi sunmayı hedeflemiştir. Bu doğrultuda, uluslararası hava, kara, denizyolu taşımacılığı, depolama ve dağıtım hizmetlerini ISO Kalite belgeleri ile taçlandırarak hizmetlerini başarıyla sürdürmektedir.
2011 yılı içerisinde yapılmış olan bir diğer Hitit Lojistik yatırımı ise Ankara Esenboğa Havalimanı’nda açılmış olan geçici depolama alanı ve Antreposudur. Hizmet verdiği firmaların kurumsal kimliklerinin ve imajlarının koruyucusu ve temsilcisi olduğu bilinciyle hareket eden Hitit Gümrük Müşavirliği, sahip olduğu altyapısı, donanımı ve deneyimli kadrosu ile Türkiye’nin tüm gümrüklerinde her türlü servisi verebilen bir esnekliğe sahiptir. Türk ortaklardan kurulu ve Ankara merkezli bir kuruluş olan Hitit Lojistik, Firmalarının beklentilerini çok iyi bilmekte ve bu yönde oluşturduğu kadrosuyla güvenilir ve hızlı bir servisi vermeyi görev addetmektedir.


Hizmetlerimiz;
Hitit Trans, taşımacılık alanında kurumsal yapının korunmasına özen gösteren, ama bir o kadar da hizmet alanında esneklik ve etkinlikten ödün vermeyecek uzman kişilerce yönetilmektedir.


Hava Yolu,
Her alanda, her anlamda sınırlar kalkıyor. Hizmet sektöründen bankacılığa, sanayiden tarıma ticari edim, tam anlamıyla uluslararası boyut kazanıyor. Dünyada hava taşımacılığı her geçen gün artıyor. Reel sektör günümüz rekabet şartları içerisinde sıfır stokla çalışma ve tam zamanında üretim felsefesi ile faaliyetlerini sürdürüyor. Yeni pazarlar için bir numune, az kiloda veya küçük hacimde bir mal göndermeniz gerekiyor ama, nakliyesini düşünüyorsunuz? Yükünüz ister hediyelik eşya, ilaç, inşaat malzemesi, elektronik malzeme, ister numune, makina aksamı olsun. Hitit Trans, farklı ağırlıkta ve çeşitteki tüm ürünlerin toplu taşınmasını sağlıyor. Hitit Trans hava kargo hizmetlerinde de en güvenli hizmeti en uygun ücretlerle ve esnek koşullarla sunuyor.Düzenli konsolidasyon ve teke tek servisleriyle malınıza ait ithalat-ihracat evrakını hazırlıyor, yüklemelerinizi adınıza takip ediyor ve kapıdan kapıya taşıma yapıyor.


Deniz Yolu,
Tekstil ürününüzü, camınızı, mobilyanızı, Türkiye'den denizaşırı ülkelere, Afrika'ya, Amerika'ya gönderebilir, kuracağınız fabrikanızı, fildişi biblolarınızı, elektronik malzeme, oyuncak veya her türlü ürününüzü Kanada'dan, Hindistan'dan, Uzakdoğu'dan ithal edebilirsiniz. Dilediğiniz limana Hitittrans'ın FCL ve LCL hizmetleriyle ulaşabilirsiniz. İster limandan limana, ister kapıdan kapıya. Hitit Trans, deniz taşımalarınızda çözüm üretir.


Kara Yolu,
Alıcılar, toplu alım yerine daha az partiler halinde alım yapma imkanına kavuştu. Bu çağdaş anlayışla parsiyel taşımalar hız kazandı. Parsiyel taşımacılık uzmanlık ister, bilgi ister, deneyim ister. Hizmet anlayışıyla, teknolojik üstünlüklerin birlikteliğini ister. Hitit Trans parsiyel taşımacılığı iyi bilir. Hitit Trans teknolojik gelişim kadar hizmet anlayışına da daima önem verir.Antrepo ve Geçici DepolamaHitit Trans’ın Esenboğa Gümrük Müdürlüğü sahası içinde hizmete sunduğu geçici depolama yeri, değerli iş ortaklarına hem zaman hem de depolama maliyetleri açısından büyük avantajlar sağlayarak operasyonların ekonomik ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmelerine imkan vermektedir. Yine Esenboğa Havalimanı Gümrük Müdürlüğü sahası içinde bulunan A tipi antrepomuz, gümrüklü antrepo alanında , her biri kendi alanlarında uzmanlaşmış organize personel yapısıyla ;elleçleme, paletleme, etiketleme, gibi hizmetlerin dışında talep edilen gelişmiş lojistik ihtiyaçlara cevap verebilecek personel ve donanıma sahiptir.

Gümrükleme
Yıllar boyunca yaptığımız on binlerce işlem, ithalatçı şirketlerin kolaylaştırdığımız ve stressiz hale getirdiğimiz iş yaşamlarının bir kanıtıdır. Bunu, sevkiyatlarınızın durumuna bakmaksızın en acil ve hassas şekilde ithalatlarını yaparak başarıyoruz.Hava, kara, deniz, demiryolu ve hatta yolcu beraberi varış yapan tüm sevkiyatlarda aynı hassasiyeti gösteriyoruz Son derece eğitimli ve deneyimli ithalat uzmanlarımız, tekstil, gıda ürünleri,bozulabilir mallar, makineler, çelik ürünler, oyuncaklar ve daha fazlası tüm ürünler için uluslararası ticaret mevzuatlarına hakim olarak gümrük işlemlerinizi kolaylaştırırlar.
Hitit Gümrük Müşavirliği, belgelerinizi hassas şekilde inceleyip ithal ürünlerinizi en doğru şekilde sınıflandırarak gümrüğe beyan eder ve izin verilen en düşük oranlarla ithalatınızı yapar. Hitit Gümrük Müşavirliği olarak zamanın para olduğunu ve gümrüklü malzemelerinizin, iş kaybetme riski altındaki müşterilerinize bir an önce ulaştırmanız gerektiğini biliyoruz. Bu nedenle işlemlerinizi mümkün olan en kısa sürede sonuçlandırmak için çalışıyoruz.En güncel otomasyon sistemlerimiz sayesinde sevkiyat ve gümrükleme işlemlerini en acil şekilde sonuçlandırmayı hedefleyerek işlemlerin %90’ı ilk 24 saat içinde sonuçlandırıyoruz.

Neden bizi seçmelisiniz

Sürekli kendini geliştiren ve müşterilerinin ihtiyaçlarını tam olarak karşılayan hizmetlerin sağlanması prensibini benimsemiş olan Hitit Lojistik, kurumsal yapısı içinde modern ve kapsamlı bir sigorta hizmeti de sunmaktadır.

Yatırım teşvik / yerel işlem sertifikalarını içeren operasyonlar

Hava ve deniz araçları ekipmanı ve işletme malzemelerinin ithalatı

TÜBİTAK Destekli Projeler, SAN - TEZ ve KOSGEB

ISO 9001 ve 27001 Sertifikasına sahip ve 30 yıl üzerinde deneyim sahibi

2000 yılında EDI üyeliğini başlatan Hitit Gümrük Müşavirliği, gerektiğinde her türlü operasyonel ve istatistiki verilere erişebiliyor; Bu sayede, istenen her türlü raporu üretebilmekte ve istenirse, müşteriler internet üzerinden SSL sertifikalı şifreleme platformunun yanı sıra e-gümrük ve web arşivi programları sayesinde bu hizmetleri çevrimiçi olarak kullanabilmektedirler.